Skip to content Skip to footer

2018  m. gegužės 4 d. Verbūnų bibliotekoje vyko diskusija  „Knygos vieta mano gyvenime”. Diskusija buvo skirta visiems Verbūnų bibliotekos lankytojams ieškant atsakymų: kas yra knyga, kokia yra skaitymo nauda? Kokia knygos reikšmė šiandien ir kokia galima ateitis? Kas lemia jauno  žmogaus nutolimą nuo knygos?
Diskusijoje dalyvavo Verbūnų mokyklos-daugiafunkcio centro 6–8 klasių mokiniai, mokytoja Irena Stonienė, Verbūnų bendruomenės senjorai. Renginio dalyviai pasidalino savo mintimis apie skaitymą: kokią vietą jų gyvenime užima knygos, kas juos skatina/neskatina eiti į biblioteką?
Visi dalyvavusieji drąsiai reiškė savo nuomonę, aštriai diskutavo tarpusavyje. Pokalbio metu pasigirsdavo minčių, kad dabartinis gyvenimo tempas vis mažiau laiko palieka knygų skaitymui, kad naujosios technologijos yra mūsų ateitis. Tačiau daugumos argumentai, kad knygos – vienas geriausių laisvalaikio praleidimo būdų, jos skatina tobulėti, atrasti ir išmokti kažką naujo, skaitydami knygą mes pasineriame į gilius apmąstymus, jos duoda atsakymus į taip rūpimus klausimus, šias mintis greitai išsklaidė. Dalyviai pripažino, kad kiekvienoje knygoje yra bent mažutis išminties grūdelis. Gera knyga net ir po daugelio metų neišblėsta iš atminties be pėdsakų, padeda orientuotis sudėtingose gyvenimo situacijose, teisingai suvokti mus supantį pasaulį. Knyga yra unikalus daiktas, lyginant su kitais žmogaus naudojamais daiktais. Nes knyga gali būti apie viską, taip pat ir apie tave… Argumentų sąrašas, kodėl verta knygas skaityti buvo didžiulis. Knygų teikiama nauda yra neišmatuojama. Skaitantis žmogus yra gyvas žmogus, kuris mąsto ir lavinasi.
Renginį bibliotekininkė Antanina Petrauskaitė baigė garsios graikų vaikų rašytojos ir vertėjos Angeliki Varella žodžiais:
„Brolis ir sesuo mėgo žaisti gaubliu. Sukdavo jį, sukdavo, o tada užmerktomis akimis besdavo pirštu į vieną tašką. Ir jeigu tas taškas būdavo Pekinas, Madagaskaras ar Meksikas, ieškodavo bibliotekose knygų, pasakojančių apie tą vietovę. Skaityti jiems patiko. Tai buvo smagu. Jie rado būdą, kaip sklaidant puslapius tapti jūrininkais ir tyrėjais. Knygų šviesa padėjo broliui
ir seseriai užkariauti Žemę, pažinti įvairias kultūras ir epochas, žavėtis jų margumu. Trumpai tariant, jie ištrūko iš savo mažo kambarėlio ir gyveno plačiajame pasaulyje. Visur skraidė, visur keliavo ir svajojo. Ir, aišku, pamiršdavo užgesinti šviesą!
– Vaikai, kada pagaliau eisite miegoti? – šaukdavo tėvai. – Jau vėlu. Gesinkite šviesą!
– Negalime, – atsakydavo šie juokdamiesi. – Knygų šviesa niekada negęsta“. /Angeliki Varella. Knygų šviesa/.
Susirinkusieji vieningai pritarė, kad šis garsios graikų vaikų rašytojos ir vertėjos Angeliki Varella pasakojimas atskleidžia skaitymo džiaugsmą ir naudą.

Antanina Petrauskaitė,
Verbūnų bibliotekos bibliotekininkė

Komentaras