2019 m. gegužės 30 d. Šiaulių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje kartu su auklėtoja Lina Lesniauskiene ir auklėtojos padėjėja Vida Simanauskiene lankėsi Šiaulių l/d „Pasaka“ „Žiogelių“ grupės ugdytiniai. Vaikams pristatyta bibliotekininko profesija, kuri tik iš pirmo žvilgsnio atrodo nuobodi. Knygų išdavimas, rekomendacijos, mokymai, renginiai, edukaciniai užsiėmimai tai tik dalis šio kūrybiško darbo. Vaikai domėjosi ir klausė, kuo ši profesija įdomi, kur reikia mokytis norint vėliau dirbti šį darbą. Užsiėmimo metu darželinukai turėjo puikią galimybę išbandyti ir edukacinių užsiėmimų įvairovę: pademonstruoti 3D rašikliai, Ebru meno techniką, knygų skirtukai, panaudojant skrebinimo principus.
Pasigaminę po išskirtinį, spalvotą knygos skirtuką, vaikai pažadėjo dažniau kartu su tėveliais lankytis bibliotekoje, kur galima rasti ne tik įdomių knygų, spaudinių, bet ir įtraukiančių, kūrybiškų veiklų.

Roberta Rasikienė,
Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos kultūrinių veiklų organizatorė ir koordinatorė