Mano nameliai, kur yra tėveliai,
Nelabai dailūs,
Menka seklyčia, dar labiau gryčia,
Bet jie man meilūs.

Platūs kiemeliai, vyšnių sodeliai,
Dūzgia bitelės.
Čia mes užaugom, dainas dainavom
Savo Rakandžiuos.

Nebėr namelių, nebėr tėvelių,
Nebėr kelelių,
O mes svajojam, naktim sapnuojam
Apie Rakandžius.

(Zuzana Naumovienė, Rakandžių k. gyventoja, 2007)

2019-ieji paskelbti Vietovardžių metais, todėl norėdami paminėti šiuos metus, Šiupylių bibliotekos skaitytojai panoro susirinkti padiskutuoti, prisiminti apie šiupyliečių ir jų kaimynų iš Šėkščių, Rakandžių, Augučių gyvenimą, nuotykius. Susirinko ne pėsti – su vaišėmis, įvairiais tradiciniais valgiais.
Spalio 22 dieną Šiupylių bibliotekoje surengta spaudinių ir asmeninių archyvų nuotraukų paroda „Čia aš gyvenu, čia gyveno mano seneliai“. Visą savaitę vaikai piešė įsimintinas vietas Šiupyliuose.  Surengta vaikų piešinių paroda ,,Šiupyliai vaiko akimis“.
Popietės dalyviai prie arbatos puodelio pasidalijo atsiminimais apie kaimus, kuriuose gimė. Angelė Prževalskienė trumpai pristatė istoriją apie Rakandžių kaimą, esantį laukuose tarp Šiupylių ir Gruzdžių. Šis kaimas užaugino daug iškilių ir įžymių žmonių. Čia gimė gydytojas, aušrininkas Jonas Šliūpas, varpininkas, tautosakininkas, visuomenės veikėjas Rokas Šliūpas, agrarinių mokslų daktarė, Lietuvos politinė veikėja Eugenija Meškienė.
Renginio dalyvė Valė Lengvenienė papasakojo apie sunkų pokarinį gyvenimą Šėkščių kaime.
Popietės pabaigoje visi dalyviai džiaugėsi kūrybinga vaikų piešinių parodėle ir sklaidė fotoalbumus, užrašytus prisiminimus.

Salvinija Šeškauskienė,
Šiupylių bibliotekos bibliotekininkė