„Vertingiausia dovana žmonėms po išminties yra draugystė“ (Liudvigas van Bethovenas)

2017 m. rugsėjo 24 dieną Bridų bibliotekoje buvo minima Tarptautinė taikos diena. Biblioteka prisipildė pačiomis šilčiausiomis emocijomis: pagaminome medį, kurio šakose slepiasi svarbiausios pasaulio tiesos; dekoravome atvirutes, kurios pasieks Senolių namų gyventojus. Kalbėjomės apie knygas, jose ieškojome prasmingų žodžių tam, kad užpildytumėme atviručių širdis.
Nuoširdžiausias ačiū šio sekmadienio kūrėjams. Buvo malonu susipažinti bei pasikalbėti.

Apie tarptautinę taikos dieną…

Ši diena pradėta minėti jau nuo 1982 metų. Už Tarptautinės Taikos Dienos įtvirtinimą daugiausia turime buti dėkingi Jungtinei Karalystei ir Kosta Rikai, kurie buvo Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos priimtos 1981 metais Rezoliucijos 36/67, pagrindiniai rėmėjai. Pirmieji šios šventės minėjimai įvyko jau 1982 metais. Iš pradžių Tarptautinė taikos diena buvo minima kiekvieno rugsėjo trečią antradienį – JT Generalinės Asamblėjos susirinkimo pradžios atidarymo dieną, tačiau 2001 metais buvo nustatyta pastovi šios šventes minėjimo data – rugsėjo 21 diena.

Naudoti šaltiniai: http://lt.efhr.eu/2013/09/20/tarptautine-taikos-diena/

Milda Vėlavičiūtė-Atkočiūnė,