2018 m. spalio 4 d. vakarą Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos erdvėje vyko edukacinis užsiėmimas su smėlio ir šviesos spalvų staliukais bei šviečiančiais molbertais. Užsiėmimas skirtas Lietuvos socialinių darbuotojų dienai paminėti. Į netradicinį užsiėmimą rinkosi asociacijos „Šiaulių rajono socialinių darbuotojų bendruomenės“ narės.
Socialinis darbas, kaip žinia, sunki, daug stiprybės, susikaupimo ir nuolatinio budrumo reikalaujanti veikla, todėl neatsitiktinai, minėjimo dienai, parinktos atpalaiduojančios, terapinės, bendravimą bei kūrybiškumą skatinančios netradicinės dailės priemonės. Užsiėmimas prasidėjo nedrąsiais prisilietimais prie byrančio smėlio ir spalvotais potėpiais ant šviečiančio stiklo. Susidraugavus su smėliu ir teptuku, edukacijos dalyvės gavo užduotį – sukurti socialinio darbuotojo profesinį portretą. Žinoma, užduotis įveikta kūrybingai ir kruopščiai. Po tyrinėjimų ir atradimų nestigo geros nuotaikos, šiltų žodžių ir padėkos raštų už aktyvų dalyvavimą asociacijos veikloje. Padėkos žodžius tarė asociacijos vadovė Jolanta Kalinauskienė.
Kūrybingą,  atpalaiduojantį, suvienijantį edukacinį užsiėmimą vedė bibliotekos vedėja Karolina Jasiukevičiūtė.

Karolina Jasiukevičiūtė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja