Praeitą savaitę Šiaulių rajono Daugėlių lopšelyje-darželyje vyko savaitinis projektas ,,Vabzdžių pasaulyje“. Šio projekto iniciatoriai buvo vaikai, kurie pasivaikščiojimo metu labai susidomėjo atbundančia gamta, smulkiais vabalėliais bei jų gyvenimo būdu. Norint patenkinti ugdytinių smalsumą pedagogės suteikė jiems daug įvairių vaizdinių žinių (knygelių vartymas, iliustracijų žiūrėjimas, enciklopedijose aprašytų vabzdžių analizavimas, įvairių vabzdžių ieškojimas gamtoje). Taip ikimokyklinukai bandė gilinti savo žinias apie įvairius smulkius vabalėlius, jų išvaizdą, gyvenimo būdą. Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vaikų literatūros skyriaus vedėja Janina Spulginienė ir vyresnioji bibliotekininkė Karolina Jasiukevičiūtė padėjo ieškant grožinės literatūros. Į svečius atvykusi Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė Karolina Jasiukevičiūtė (bibliotekininkė – boružėlė) skaitė Rasos Dmuchovskienės knygą ,,Skruzdėliukas Nežiniukas“. Ši knyga tai tikras vaizduotės ,,lavintuvas“, kurioje vaikai sužinojo daug naujo apie vabzdžius. Ugdytiniai išsiaiškino, kodėl žiogas visą naktį čirškia ir kuo girdi, kaip iš vikšro pavirstama gražuoliu drugeliu. Klausydami pasakų, žiūrėdami knygutes, aptardami jas, bandė surasti, atpažinti, sužinoti matytų vabzdžių pavadinimus. Stebėdami vabzdžius knygose, apžiūrėdami kitų vaikų piešinius, įsitikino, koks yra įvairus vabzdžių pasaulis. Tai buvo tikra bibliotekininkės ,,boružėlės“ ir vaikų draugystė.

Dalia Zemlerienė ir Raimonda Jablonskienė,
Šiaulių rajono Daugėlių lopšelio-darželio auklėtojos