2018 m. rugsėjo 22 d. ant Bubių piliakalnio tradiciškai rinkosi Bubių kaimo gyventojai, svečiai paminėti Baltų vienybės ugnies sąšaukos šventę. Būtent rugsėjo 22-ąją, kuomet diena vėl susilygina su naktimi – minime rudens lygiadienį. Parvežta ugnele nuo Šatrijos kalno Vladas Palubinskis įžiebė aukurą ant Bubių piliakalnio. Šventėje kalbėjo Šiaulių rajono vicemeras Algis Mačiulis bei buvęs Bubių mokyklos direktorius Reimundas Varapickas. Mokyklos direktorius pasveikino visus susirinkusius su švente, ragino kiekvienais metais tęsti šios šventės tradicijas, būti visiems drauge, neužmiršti ir puoselėti lietuvių liaudies papročius, perduoti juos savo vaikų vaikams. Jis paminėjo, jog jau lygiai vieneri metai, kaip Vyčio vėliava iškelta ant Bubių piliakalnio. Degant šventai ugnelei prasidėjo liaudies dainų pynė – Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Bazilionų filialo Bubių salės folkloro ansamblis „OBELĖLĖ“ dainavo liaudies dainas, sutartines, jiems pritarė šventės dalyviai. Susirinkusieji buvo vaišinami gira, sausainiais, kepta duona. Šventės kulminacija – dangų nutvieskę įvairiaspalviai fejerverkai.

Jūra Valuckienė,
Bubių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė