aukstelke 6
Written by SRSVB  /  On Dec 06, 2012

Aukštelkės bibliotekos naujų patalpų atidarymo šventė

Į Aukštelkės bibliotekos renginį ,,Knygos šviesa“, skirtą naujų patalpų atidarymui, lapkričio 14 dieną susirinko gyvenvietės knygos mylėtojai, bendruomenės aktyvas.

Nors ir nedidelėje, bet jaukioje salėje Aukštelkės pagrindinės mokyklos pradinukai atliko literatūrinę-muzikinę kompoziciją, poeziją skaitė aktyvus bibliotekos skaitytojas Žydrūnas Grėbliauskas, koncertavo vietos muzikantai. Bibliotekininkė Stasė Stonkuvienė trumpai apžvelgė bibliotekos istoriją. 1956 metais Aukštelkėje buvo atidarytas klubas-skaitykla, vėliau tapęs biblioteka. Ne kartą biblioteka kėlėsi iš vienų patalpų į kitas, keitėsi darbuotojai. Nuo 2002 metų iki šiol biblioteka glaudėsi Aukštelkės pensionato patalpose. Vyresnioji bibliotekininkė Stasė Stonkuvienė Aukštelkės filiale dirba nuo 1981 metų. Bibliotekoje sukaupta per 5000 dokumentų fondas, yra 234 skaitytojai. Bibliotekininkė gražiai bendradarbiauja su Aukštelkės pensionato, pagrindinės mokyklos, miestelio ,,Aukštarūžės“ bendruomenėmis. Bibliotekos įkurtuvių proga naujakurę sveikino Šiaulių rajono savivaldybės administracijos kultūros skyriaus vedėjo pavaduotoja Laimutė Varkalienė, Šiaulių kaimiškosios seniūnijos seniūnas Jonas Obrikas, Viešosios bibliotekos direktorė Birutė Litevkienė, Aukštelkės bendruomenės pirmininkė Violeta Budreckienė bei kiti šventės dalyviai.

Informacijos ir kraštotyros skyrius