Džiugiausias banko pranešimas, kokį tik galiu įsivaizduoti, yra apie tai, kad nebesu jam skolingas.  (David Bair)
Išleisk vienu centu mažiau nei uždirbi – ir turėsi perteklių.

Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekoje 2017 m. rugsėjo 27 dieną vyko seminaras „Atsargus naudojimasis elektronine bankininkyste“, kurį vedė „Swedbank“ Finansų instituto (Vilnius) projektų vadovė Rasa Rambynaitė. Pirmoji seminaro dalis, kurioje dalyvavo Kuršėnų Lauryno Ivinskio, Kuršėnų politechnikos mokyklos moksleiviai, bibliotekos savanoriai, buvo skirta jaunimui. Apie jiems aktualias finansines problemas: paskolas, savarankišką gyvenimą studijuojant, taupymą, racionalų biudžetą, finansinę drausmę suprantamai, nenuobodžiai, dalykiškai kalbėjo banko atstovė Rasa. Aktualiausia ir svarbiausia nagrinėta tema – tykantys pavojai, naudojantis elektronine bankininkyste.

Antrosios seminaro dalies klausėsi vyresnieji bibliotekos skaitytojai. Nors žmonės gyvenime daug ko patyrę, tačiau buvo įdomu iš profesionalios darbuotojos išgirsti apie finansinių sukčių pinkles, kaip jų saugotis, kaip teisingiau, naudingiau investuoti kad ir nedideles pinigų sumas.

Visiems seminaro klausytojams buvo akcentuojama, kad reikia drąsiai kalbėti apie pinigus, grėsmes, atvirai viską aptarti, kad kuo mažiau kiltų abipusių nesusipratimų.

Daugeliui buvo įdomu sužinoti, kad yra fiksuojama kiekvieno gyventojo kredito istorija, galinti turėti įtakos tolimesniems finansiniams įsipareigojimams.

Rasa Rambynaitė pakvietė apsilankyti „Swedbank“ centrinėje būstinėje Vilniuje, kur lankytojai  galės pasivaikščioti po banko pastatą, susipažinti su vykdomomis veiklomis                                         ar išklausyti paskaitą apie asmeninių finansų valdymą. O nuo 2018 metų pradžios pastate pradės veikti ir nauja, išmani „Swedbank“ finansų edukacijos erdvė vaikams ir jaunimui.

Šis seminaras – dalis veiklų projekto „Išdrįskime pasitikti kintantį pasaulį“ įgyvendinimui. Projektas skirtas Medijų ir informacinio raštingumo programai. Jį dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Vida Ragauskienė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko vyriausioji bibliotekininkė, projekto vadovė.

projektams