Vienatvė – draugė mano… : rinktinė kūryba, atsiminimai, bibliografija / Antanas Budzinskas ; sudarytojai: Rita Nesavaitė, Almantas Šlivinskas. – Šiauliai : Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka, 2019 (Utena : Utenos Indra). – 543, [1] p.. – Antanas Budzinskas fotografijose:  p. 521-529. – Bibliogr. : p. 530–543. – Tiražas 500 egz.. – ISBN 978-609-95971-3-3

Antroji literato Antano Budzinsko knyga, kurioje publikuojama įvairiapusė rinktinė autoriaus kūryba ir pirmasis atsiminimų rinkinys apie jį, kaip talentingą Šiaulių rajono literatą, bibliotekininką, Šakynos krašto šviesuolį, taip pat parengta išsami jo kūrinių ir straipsnių bibliografija.

Antanas Budzinskas savo gimtojoje sodyboje Šakynoje 2002-05-09. Jono Tamulio nuotr.

„Suskambus Tavo sukurto Šakynos himno žodžiams
„Kur beeini, ką bedarai,
Vis tiek mielesnė tau už viską
Šakyna – šiaurės vakarai“,
tapai mylimas visų.
Mes turime savo krašto Poetą ir tuo didžiuojamės. Žinok tai…“.

(Vytautas Arvasevičius)

A. Budzinsko rankraščio fragmentas, 2005 m.

„Gyvenimo labirintai… Antano Budzinsko Ariadnės siūlas buvo kūryba. Jei ne ji, labirinto vingiai būtų jį seniai paklaidinę. Kūryba skatino pakilti virš labirinto ir pamatyti, kuris kelias teisingas ir veda prie išėjimo. Manei, kad prie išėjimo, tačiau ne – jis veda į naują labirintą. Toks tavo gyvenimas – ėjimas labirintais.
Pluoštai kūrybos – ir kukli biografija, kuri tilptų į kelias knygos eilutes. Sėslaus, ramaus žmogaus biografija. Ir vienintelė kukli, padėjusi šiaip taip išgyventi profesija – bibliotekininko. Nors ne kartą, kai Antanas pasakydavo: „Nemoku jokio kito darbo, tik rašyti“, suabejodavai, kas jis iš tiesų – bibliotekininkas ar literatas. Bet ne tai svarbiausia, kuo tiksliau galėtume Antaną pavadinti. Kur kas svarbiau, kad Antanas buvo paprastas, kuklus ir labai nuoširdus žmogus.“

(Vytautas Kirkutis)

SKAITYTI DAUGIAU>>