Joniškio Jono Avyžiaus viešojoje ir Šiaulių rajono Meškuičių bibliotekose visą rudenį vyko akcija ,,Skaitome vieną knygą“. Knygą, A. de Sent-Egziuperi  ,,Mažasis princas“, pasiūlė skaityti Joniškio Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos globėja Sofija Jonaitytė. Akcija vyko pagal projektą ,,Intriguojame skaityti“.

Akcijos metu Meškuičių bibliotekininkė Vilma Briedienė Meškuičių gimnazijos mokiniams papasakojo apie A. de Sent-Egziuperi  gyvenimą bei pristatė jo kūrinį ,,Mažasis princas“, atnešusį rašytojui neblėstančią šlovę. Septintokai, pasiskirstę atskiromis grupelėmis, nutarė kūrybingai ant atskirų popierinių lėkščių pavaizduoti mažojo princo aplankytus šešių planetų gyventojus – tuščiagarbį, girtuoklį, karalių, verslininką, žibintininką, geografą. Knygos kiekvienos planetos gyventojas savaip moko mus gyvenimiškos išminties. Bėda ta, kad ,,suaugę pamiršta kažkada buvę vaikais“.

Meškuičių vaikų dienos centro vaikai, nupiešę didžiulę širdį, rašė laišką Mažajam princui, pritardami autoriui, jog ,,tikrovę galima pamatyti tik širdimi…“ Nebijokime žaisti ir svajoti, ir nepamiršti išminties, jog ,,svarbiausi dalykai akimis nematomi…“

"Mažasis princas"

O ketvirtokei Gabijai Miežytei labiausiai patiko mažojo princo ir lapės samprotavimai apie draugystę – visa tai ji pavaizdavo savo piešinyje.

Vilma Briedienė,
Meškuičių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė