„Kur tik beeitum ir ką beveiktum, lai ant peties angelėlis sėdės. Kas benutiktų ir ką bekalbėtum, tegu jis viską išspręsti padės. Kaip besielgtum ir ko benorėtum, lai gėrio pradas tave tolyn ves. Ir kad ir ką tau kiti besakytų, leisk savo širdžiai pasiekti žvaigždes“.
Tokiais gražiais ir prasmingais, tačiau nežinomo autoriaus žodžiais pasitikome 2017 metų pirmąją žiemos dieną. Norit nenorit – Kalėdos artėja. Bet prieš tai ir vėl bus Adventas. Puošimės, dabinsimės, gerus darbus darysime, dovanas pakuosime ir nekantraudami lauksime. Adventas krikščionių religijoje yra laikotarpis, pažymintis laiką iki Jėzaus gimimo. Adventas trunka beveik mėnesį, per tą laiką praeina 4 sekmadieniai. Dėl to su pačia aktyviausia ir ištikimiausia bibliotekos vaikų klubo „Smalsučiai“ mergaite Saule Rakauskaite bibliotekininkės nutarė pagaminti Advento kalendorių. Nieko nelaukusios kibome į darbus. Saulės iniciatyva nusprendėme Advento kalendorių sukurti iš daug spalvotų vokų, kuriuos darėme pačios, ir pabaigoje sudėliojome iš jų eglutę. Sekėsi tikrai puikiai. Besišnekučiuodamos, begurkšnodamos arbatą ir beskanaudamos sausainiais pradėjome galvoti, ką gi į tuos vokus įdėti. Vokuose paslėpėme įvairiausių užduočių, skanėstų, palinkėjimų. Iš žurnalų iškarpėme 24 skaičiukus ir, kad būtų įdomiau, vokelius išdėliojome ne eilės tvarka. Nuo darbo pradžios praėjo kone dvi valandos! Bet, matyt, pagautos įkvėpimo, nė nepajutome akimirksniu prabėgusio laiko. Kalendorių pakabinome matomoje bibliotekos vietoje ir kasdien vieną iš bibliotekos lankytojų maloniai nustebinsime voke besislepiančia staigmena. Kviečiame ir visus kitus plačiau sužinoti apie Advento tradicijas bei pasigaminti nuotaikingą, ypatingą, stebuklingą, artėjančiomis šventėmis alsuojantį Advento kalendorių. Kad laikas iki švenčių praeitų greičiau ir įdomiau, skaičiuokime dienas kartu atverdami paslapčių voką.

Vilma Grudžinskienė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė