• Artėjant gražiausioms metų šventėms – Kalėdoms, visi puošia namus, atnaujina interjerą. Prasidėjus adventui vaikai kiekvieną dieną skaičiuoja dienas iki šv. Kalėdų. Dažniausiai pasirenkami 24 dienų kalendoriai (nuo gruodžio 1 d. iki 24 d.). Į 24 dėžutes, kišenėles, skrynutes, maišelius ar kitas kalendoriui priskirtas vieteles dedami įvairūs daiktai, laiškai, gražūs žodžiai, įprasminantys laukimą.
    2019 m. lapkričio 22 d. 17 val. bibliotekoje surengtas edukacinis užsiėmimas „Nykštukas tavo namuose“, kurio metu susirinkusieji siuvo nuotaikingą nykštuką – Advento kalendorių. Nykštukas su paslaptimi – pasiūto nykštuko suknelė sukonstruota taip, kad iš nykštuko nugaros pusės galima įdėti dovanėlę, jis puikiai pasikabina ant sienos ar durų.
    Edukacinį užsiėmimą vedė bibliotekos vedėja, o taip pat ir puikiai siuvanti, Joneta Filinskė, kuri buvo paruošusi nykštuko lekalus, pasiuvusi, kai kurias nykštuko dalis, jai talkino vyresnioji bibliotekininkė – tautodailininkė Asta Urbelienė. Edukacinio užsiėmimo dalyviams liko tik išsirinkti norimą nykštuko suknelės medžiagą, išsikirpti pirštines, batelius bei pasidekoruoti nykštuko veiduką. Siuvimo mašinų pagalba bibliotekininkės išsikirptas detales susiuvo ir pateikė pavyzdžių, kaip gražiai padekoruoti.
    Šiuolaikiniai kalendoriai gali būti puiki kiekvienų namų dekoro puošmena. Bet reikėtų nepamiršti tikrosios Advento kalendoriaus svarbos: papuošti savo širdis, pasirengti artėjančioms šv. Kalėdoms.

Joneta Filinskė
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja