GILAICIAI
Written by Rita  /  On Apr 21, 2017

2017 METAIS ĮGYVENDINAMI PROJEKTAI

Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos (ŠRSVB) darbuotojai 2017 m. įgyvendina 7 projektus ir yra 5 kitų institucijų projektų partneriai.

Lietuvos Kultūros tarybos (LKT) iš dalies finansuojami projektai:

Gilaičių knygos teatro įkūrimas (vad. Rita Bielskienė). Į jo veiklas įsijungė daugiau nei 30 vaikų ir jaunimo iš Gilaičių bei Kužių. Jie, vadovaujami dviejų režisierių, kiekvieną pirmadienį repetuodami, stato teatro spektaklį. Šiuos teatrinio meno, scenos judesio ir kalbos užsiėmimus jiems veda teatralų šeima Gintarė ir Modestas Vaitkevičiai („Naisių vasaros“ ir Kelmės mažojo teatrų aktoriai). Teatro repeticijoms įsibėgėjant, buvo numatyta pakelti dalyvių kvalifikaciją. Mokydamiesi teatro subtilybių, projekto dalyviai kartu su rajono kultūros darbuotojais dalyvavo Valstybiniame Šiaulių dramos teatre surengtame seminare, kur mokėsi grimuoti, susipažino su teatro dekoracijų, personažo kostiumo kūrimo subtilumais. Projektas tęsis iki metų pabaigos ir baigsis spektaklio sceninės improvizacijos 3 premjeromis, kurias išvys ne tik Gilaičių, bet ir Sauginių, Smilgių, Kužių bendruomenės.

GILAICIAIfeature2

SK foto uzsiėmimai kuršėnai

Projektas Fotomeno erdvės Kuršėnų bibliotekoje (vad. Almantas Šlivinskas) sukvietė norinčiuosius susipažinti su fotomeno istorinėmis ištakomis, išmokti fotografavimo meninių subtilumų. Šiuo projektu Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekoje suburti arti 20 žmonių fotomeno kursai, kurie, padedant lektoriams, bendradarbiaujant su Šiaulių „Aušros“ muziejaus padaliniu – Fotografijos muziejumi, mokosi fotografijose atskleisti žmogaus portreto individualybę, meninę peizažo ar reportažo sceną, o per fotomeno darbų analizę sudaromos sąlygos jų tobulėjimui, ugdymuisi, kūrybiškumo lavinimui. Užsiėmimai vyksta kas antrą pirmadienį 16–18 val. Biblioteka, panaudodama savo turimą fotomeno literatūros fondą, Lietuvos muziejų informacinėje sistemoje esančius meninės fotografijos rinkinius ir Šiaulių krašto foto menininkų darbus, bei įsigydama tam tikrą įrangą, įkurs bibliotekoje Fotomeno edukacines erdves ir foto parodų galeriją.

Neseniai laimėtas LKT „Medijų ir informacinio raštingumo skatinimo“ programos projektas Išdrįskime pasitikti kintantį pasaulį (vad. Vida Ragauskienė) skirtas tiek senyvų ir neįgaliųjų asmenų informacinio raštingumo mokymui ir žinių įtvirtinimui praktiškai, tiek ir jaunimo supažindinimui su naujausiomis informacijos paieškų, medijų priemonėmis, su e-valdžios vartų prieiga ir galimybėmis, elektroninėmis mokslinėmis duomenų bazėmis, kuriomis disponuoja dauguma Lietuvos viešųjų bibliotekų.

Projektas „Kas europietis? Mes!“ (vad. Karolina Jasiukevičiūtė). Rėmėjas – Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. Šiuo projektu Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka kartu su partneriais: Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centru, asociacija „Atviru Šiaulių rajono jaunimo centru“, Europos savanorių tarnybos ambasadoriais, Šiaulių rajono Kuršėnų Pavenčių mokykla, VšĮ Kuršėnų politechnikos mokykla, Europos jaunimo komandos Šiaulių rajono atstovybė, Šiaulių rajono savivaldybė ir Kuršėnų seniūnija organizavo Europos dienos šventinį minėjimą ir įvairias inovatyvias, kūrybines, muzikines, literatūrines, vizualines ir informacines veiklas. Jos vyko 2017 05 09 d. Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekoje, J. Basanavičiaus gatvėje ir Ventos upės saloje. Buvo suorganizuotas komandinis žaidimas „Europietiškoji Petankė“, Sportinis žaidimas-viktorina „Vartai į Europos Sąjungą“; Robotikos komandinis užsiėmimas „Susiburkime ir kurkime“, o VšĮ Kuršėnų politechnikos mokyklos kiemelyje vyko įvairūs edukaciniai užsiėmimai: piešimas ant kūno, stilizuotų šviestuvų gaminimas, žaismingų dekoracijų kūrimas iš medžio, ir mergaitėms ypač patikęs plaukų pynimas ir sruogų dažymas. Kiti partneriai organizavo daug kitų edukacinių ir žaidybinių veiklų. Apart įvairių informacinių ir pramoginių veiklų, šventėje muzikavo ritminės muzikos grupė „Ritmas kitaip“, šoko kultūros centro šokių grupės „JAMP“ ir „B-Squad“ bei kt.

Šiaulių rajono savivaldybės 2017 m. iš dalies finansuojami projektai:

Petankė pasirinko Kuršėnus (vad.Vida Ragauskienė). Šiuo projektu Kuršėnų visuomenei pirmąkart pristatytas įdomus, azartiškas, daug susikaupimo ir tikslumo reikalaujantis petankės žaidimas, kuriame varžosi 8 komandos po 1-3 žaidėjus, mesdamos metalinį rutulį link taikinio. Žaidimas jau demonstruotas Europos dienų ir Kuršėnų šventės metu, suviliojo daug aktyvių ir smalsių žmonių, kurie varžėsi dėl nugalėtojo vardo ir bibliotekos numatytų prizų.

Projekto Nežiopsok – kas dar liko užfiksuok 2-ojo etapo ( vad. Vida Ragauskienė) dalyviai ir toliau ieškos ir fiksuos 1-ojo projekto etapo metu dar neužfiksuotus svarbius Kuršėnų ir jų apylinkių objektus. Kraštotyroje dar mažai tyrinėtas bebaigiantis išnykti Kuršėnų pramonės, ypač vystytos sovietmečiu, fotografinis ir pasakojamasis paveldas, kuriam ir numatoma skirti daugiausia dėmesio šiame projekte.

Projekto  Kairiai – sveikos gyvensenos centras (vad. Ramutė Preimontienė) dalyviai išklausys meno terapijos ir sveikos gyvensenos praktikų paskaitas sveikos mitybos, gyvensenos klausimais, mokysis praktiškai meno žinias pritaikyti relaksacijai. Tam pasitarnaus įsigytas edukacinis smėlio terapijos staliukas, kurio terapinis poveikis yra įrodytas moksliškai.

ŠRSVB – kitų institucijų 5 projektų partnerė

Mūsų biblioteka jau kelinti metai dalyvauja Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos projekte „Mobili inovatyvių technologijų laboratorija jaunimui“, finansuojamame Lietuvos Kultūros rėmimo fondo ir JAV ambasados. 2017 m. birželį įvyko 2 dienų robotikos konstravimo ir programavimo mokymai Meškuičių ir Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekose.

Rajono bibliotekininkai taip pat dalyvauja Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos projekte Kraštotyros ekspedicija „Ko liūdi kryžiai pakelėj“, finansuojamame Lietuvos Kultūros rėmimo fondo. Mūsų bibliotekos specialistai bus lektoriais jų organizuojamame seminare, o ekspedicijų metu surinktos informacijos, faktografinės medžiagos apie Šiaulių rajone esančius kryžius pagrindu bus parengti ir suskaitmeninti kraštotyros darbai. Kryžių paveldo medžiaga bus patalpinta į duomenų bazę www.epaveldas.lt.

Mūsų biblioteka bendradarbiauja ir su Šiaulių miesto savivaldybės viešąja biblioteka. Šiemet mes padėjome jiems įgyvendinti projektą „Skaitymo džiaugsmas: knygų mugė po atviru dangumi“, finansuotame Šiaulių miesto savivaldybės. Dalyvaudami birželio 8 d. vykusioje Šiaulių knygų mugėje, mūsų bibliotekininkės, apsirengusios knygų personažais, pravedė edukacinius užsiėmimus „Smėlio staliukų ir šviečiančių molbertų terapija“.

Jau kelinti metai ŠRSVB su visais padaliniais dalyvauja Lietuvos elektronikos platintojų asociacijos (EPA) projekte „Atsakingas skaitytojas“. Mes ne tik reklamine medžiaga

skatiname gyventojus rūšiuoti senas atliekas, bet ir bibliotekose registruoti stambią buitinę elektros įrangą išvežimui, o smulkius prietaisus: senas baterijas, mobiliuosius telefonus atnešti į bibliotekose esančias specialias tokių atliekų kaupimo dėžutes. Pernai metais vien Gruzdžių biblioteka surinko 42 kg senų baterijų, bet, deja, tarp bibliotekų-lyderių vis tiek nepateko.

Nuo 2016 m. rudens ŠRSVB partnerio teisėmis dalyvauja Lietuvos darbo biržos ir  Kauno UAB „ETKC“ Jaunimo garantijų iniciatyvos pirminės intervencijos projekte „Atrask save“, finansuojamame iš 2014–2020 m. Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramos lėšų. Šiame projekte mes priimame 10–20 dienų praktikai po 3 ar 6 val. pasidarbuoti Šiaulių darbo biržoje registruotą ir nepasirengusį darbo rinkai bedarbį jaunimą supažindinimui su samdomo darbo rinkos galimybėmis.

Parengė vyriausias bibliotekininkas projektinei veiklai Almantas Šlivinskas.

 

 

 

 

Categories Naujienos PROJEKTAI
Share This Post
  • 645
Naujas paveikslėlis (2) EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS RINGUVĖNŲ BIBLIOTEKOJE „ARTĖJANT VAIKŲ VELYKĖLĖMS“
sdr KURŠĖNŲ VYTAUTO VITKAUSKO BIBLIOTEKOJE NEĮPRASTA MENO DARBŲ PARODA „BERIBĖ ERDVĖ“

No Comments